WELCOME

vesikalikProf. Dr. Birsen UÇAR,
Çocuk Kardiyolojisi (Çocuk Kalp Hastalıkları) Uzmanıdır. İstanbul Üsküdar Lisesinden (dönem birincisi olarak) ve İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesinden (Pekiyi derece ile) mezun oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanlık eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Birsen UÇAR 1999’da Doçent, 2005 yılında Profesör ünvanını aldı.

“İnvazif/girişimsel kardiyoloji” ve “kardiyolojik yoğun bakım” alanlarında çalışmalar yapmak üzere 2004 yılında İngiltere/Londra’daki “Imperial College Royal Brompton Hospital Division of Paediatric Cardiology” de ve 2005 yılında “Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı” nda misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi ve bildirileri ile literatüre katkıda bulunan Prof. Dr. Birsen UÇAR, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı’nda eğitim faaliyetlerini sürdürmekle birlikte hastalarını muayenehanesinde kabul etmekte ve GE marka Vivid S5 Ekokardiyografi cihazı ile hizmet vermektedir.